Як садити яровий часник весною, щоб мати великий врожай цього року

Двічі на рік садівники висівають часник. Яровий часник,  який сіють весною більше стійкий до хвороб ніж озимий. Ще він має кращий смак та краще зберігається. Але він має свої особливості вирощування й пропонуємо вам дізнатись про них.

  • Час посадки часнику.

Сприятливий час – квітень – початок травня, коли земля прогріється до 10 градусів. Варто все зробити вчасно, бо часник росте до 100 днів.

  • Де садити часник.

Оберіть сонячну ділянку, де немає протягів. Гарний попередник – огірки, кабачки, рання та цвітна капуста, гарбуз та бобові. Часник гарно росте після посадки сидератів. Не слід садити його після бульби, томатів, моркви, зелені та часнику. Після цих культур часник може почати хворіти тими самими захворюваннями, що й попередники.

  • Підготовка ґрунту.

Культура любить рости у родючій землі з нормальною або низькою кислотністю. Ще може рости у суглинистому ґрунті з нейтральним рН. Якщо земля кисла, її потрібно погасити вапном, а якщо лужна – внести золу. Якщо восени ви не вносили органічні добрива, то внесіть їх за два тижні до висадки часнику. На 1 м2— 10 кг перегною.

  • Підготовка насіння.

Часник розмножується зубчиками. Обирайте зубки на яких є бруньки з точкою росту та зачатками листя. Оберіть великі та цілі зубчики, обережно поділивши голівку. Складіть зубчики у марлеву серветку та на 7 днів відправите на двері холодильника. Це прискорить пророщення. Перед посівом на ніч занурте насіння у теплу воду.

  • Посадка часнику.

Земля повинна бути зволожена та пухка. Висаджуйте зубки на глибину 4 см. у заздалегідь підготовлені рядки. На дно насипте трохи золи та піску. Відстань між зубками повинна складати 6 см., а між рядами 20 см.

  • Мульчування грядок.

Шар мульчі повинен складати 10 см. Можна використовувати солому, тирсу, сухий, подрібнений торф та інше. Вона буде зберігати вологу та захищати часник від бур’янів.

Бажаємо гарного врожаю!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!