Як, та коли необхідно обривати листя у томатів, для більшого врожаю

Розповімо вам, коли та як необхідно обривати листя у томатів. Щоб це робити, потрібно хоча б трохи розуміти, як росте помідор та дозрівають плоди. Те листя, яке росте біля кореня гальмує постачання повітря для рослини.

Чим більше листя, тим швидше випаровується волога. Тому, прибравши зайве листя – всі вітаміни та мінерали будуть потрапляти у плоди. Коли розсаду пересаджують у відкритий ґрунт, необхідно прибрати 2 нижніх листки.Таким способом, рослину можна посадити глибше й там утворяться допоміжні корені. Не слід додавати багато добрива, яке містить азот, воно лише буде сприяти накопиченню зеленої маси.

Через деякий час, після того, як розсада адаптується – приберіть ще 5-6 нижніх листків. Те листя, яке торкається ґрунту – слід прибрати, щоб помідори не захворіли. На кущі, зверху, можна прорідити листки, щоб вони не робили тінь на плодах.

На кущі повинно рости 12-13 листків, не менше. Таким чином, кущ буде правильно випаровувати вологу. Вони беруть участь у фотосинтезі. Якщо на кущі буде мало листя, то плоди на смак будуть погані.Також, прибирайте листя, яке має жовтий колір та те, яке зростає з північної сторони. Кущ повинен рости на сонці. Рекомендується відщипувати верхню частину куща, зупинитися потрібно тоді, коли на кущі утвориться 8 плодових кистей. Формування кистей відбувається наприкінці липня – початку серпня місяця.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!