Як вберегти рослини від весняних заморозків. Кілька дієвих порад для городників

Весняні заморозки можуть відбуватися до середини червня. Невелике зниження температури може бути небезпечним для молодих саджанців та рослин, які не встигли наростити кореневу систему.

Погано, коли температурні коливання відбуваються під час квітнення ягідних кущів. Якщо низька температура повітря буде тривати 4 та більше годин, то рослини будуть пошкодженні частково або повністю.

Морозостійкі рослини добре переносять перепади температур. Морква та капуста спокійно витримують температуру повітря до 5-6 градусів морозу, селера та Пастернак до 3-5 градусів морозу, а салат й петрушка до 8-9 градусів морозу.

Низькі температури можуть завдати шкоди плодовим деревам та ягідним кущам. Персик, абрикос, вишня, слива та груша не люблять коливання температури від 2-4 градусів морозу. А також, баклажан, помідор, огірок, кабачок та перець.

Завчасно дізнатися про майбутнє похолодання можна за такими явищами:

На заході небо ясне та 5-6 градусів тепла.

Безвітряна та безхмарна погода до 21:00, а температура падає нижче 2 градусів тепла.

Легкий вітерець, на небі хмари, підвищення атмосферного тиску, а температура падає до 0 градусів.

Стрілка барометру пішла вгору, а хмарність зменшилася.

Щоб вберегти культури від гибелі та маленького врожаю, потрібно надати їм якісний захист від температурних коливань.Перед похолоданням, при якому позначка термометру знижується до 0 градусів, потрібно робити дозування рослин. Для цього знадобиться дрібний розпилювач, яким потрібно полити дерева, кущі та рослини на городі ввечері до похолодання. Під час замерзання рідини, буде виділятися тепло, що врятує рослини від гибелі. Однак, такий варіант підходить лише для безвітряної погоди та при похолоданні не більше ніж 4-5 градусів.

Щоб зробити димову завісу, розпалюють вогнище. Дим не дає рослинам підмерзати. Для цього методу підійде будь-яке паливо, яке довго горить. Частину палива змочіть водою, тоді воно довше горітиме. Також, не забувайте слідкувати за напрямком вітру, весь сад та город мають бути вкриті димом. Проте є й недоліки такого способу захисту рослин. Він не є екологічним, а також не можна використовувати його під час сильного вітру.

Можна зробити укриття для рослин з доступних матеріалів. Потрібно зробити дерев’яний каркас або використати труби та арматуру. Вкрийте каркас плівкою, щоб утворився парник.Також, в нагоді стане звичайний ґрунт. Просто вторинно підгорніть рослини. Повторювати даний етап можна аж поки не пройде похолодання.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!