Як вирощувати гриби різних видів на своєму городі. І в ліс не треба ходити

У наш час стало популярним заняттям – вирощувати гриби. Можна це робити у домашніх умовах та не витрачати час та гроші на поїздки за ними.

Пропонуємо дізнатися, як можна вирощувати гриби самостійно.

Різні гриби ростуть на різних ґрунтах. Вони діляться на ґрунтові – люблять поживний, пухкий та легкий ґрунт, який містить відмерлі частини рослин, опале листя, гілки та хвою. Міцелій починає вступати у симбіоз з корінням деяких рослин, що покращує їх ріст. Грибниця важко переносить нестачу води, тому не забувайте викладати мульчу – хвоя, листя та тріска. До них відносяться – лисички, печериці, рижики та білі гриби.

Є деревинні гриби, які ростуть на деревах або на їх залишках – гливи, опеньки або шиітаке.

Гриби можна вирощувати у землі, якщо вона родюча, має оптимальну кислотність та багато перегною у своєму складі. Ще у поліетиленовому мішку, у який кладуть спеціальний субстрат, тирсу та солому. Після, їх зв’язують та розміщують на полиці або вішають на стелю. У мішку роблять отвори, через які будуть рости гриби.Одним із варіантів є вирощування грибів на поліні. Потрібно просвердлити отвори уній. Глибина повинна бути більшою за довжину деревних паличок з міцелієм. Далі їх кладуть у ці отвори та замазують садовим варом. Не слід забувати про постійне зволоження. Не можна вирощувати гриби на сонці. Якщо ґрунт пересохне, міцелій загине.

Де повинні рости певні види грибів:

 • Міцелій печериць слід висадити у ґрунт з поживним субстратом, але там де не має протягів. Можна вирощувати їх у підвалі, сараї та теплиці. Існують такі види печериць, як біла, коричнева, великоплідна, двуспора та лугова.
 • Гливи можуть рости там, де не має світла. Можна посадити їх у пакет з поживним субстратом. Бувають білі, лимонні, королівські, дубові, звичайні, осінні та рожеві.
 • Висадіть на поліні або тирсі гриби Шиітаке. Слідкуйте за вологою деревини. Є імператорські, китайські та білі гриби.
 • Опеньки взагалі ростуть у будь — якому місці, як бур’ян. Є немеко, темні, північні, товстоногі, осінні, мармурові, зимові, макові та літні.
 • У затінених деревах з гарною вологою ростуть лисички. Ростуть на пухких та поживних ґрунтах.
 • Ростуть у відкритому ґрунті під деревами – сироїжки, рижики, підберезники, підосичники та білий гриб.
 • На піщаних ґрунтах гарно росте сморчок. Любить вологу та тінь, росте весною.
 • На загиблих деревах росте гриб – паразит Рейши. Може рости три роки та приносити користь людям.
 • Росте у тіні, на відкритій території у вологій землі — кільцевик.
 • На відкритій території у вологій землі росте дощовик.
 • Росте у відкритому ґрунті – трюфель.
 • Росте на вулиці там, де росте хвоя – маслюк.
 • Ростуть у змішаних та хвойних місцях – грузді.
Прискорити ріст допоможе засіб – активатор для росту міцелію.

Ці засоби покращують склад ґрунту, насищають грибницю корисними елементами та нормалізують кислотність ґрунту.

Завдяки препаратам гриби краще ростуть та розвиваються. Вирощування грибів це дуже захоплива та кропітка робота, але вона того варта. Якщо виникли труднощі під час вирощування, зверніться до людей, які вирощують гриби, щоб вони змогли вам  допомогти.

Бажаємо успіхів у вирощуванні грибів!

 

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!