Нищівно знешкоджує насадження на грядках – колорадський жук. Вивести їх назавжди дуже важко, бо вони здатні до пристосовування різноманітних отрут.
На зиму комахи ховаються у землю, а весною починають вилізати та з’їдати плантації, особливо полюбляють ласувати картоплю та пасльонові культури.
Як вивести колорадського жука з грядок?
- Висаджуйте стійкі сорти культур. Існують сорти бульби, томатів та пасльонових, які гарно протистоять жуку. Стійки сорти картоплі такі, як Ранок ранній, Каменський та Брянський гарно протистоять навалі жуків. Листя на такій картоплі жорстке й його важко з’їдати колорадам. Також, листя сильно відігнуте, тому самкам важче відкласти потомство на таких листах.
- Збирайте жуків руками. Збирайте жуків кожного дня та уважно оглядайте листя на наявність яєць. Після знешкодьте коло радів.
- Боротьба з жуками за допомогою висадки або розкладання поруч рослин, запах яких комаха не любить. До них відносяться конюшина, ялівець, гірчиця та чистотіл. Також, жуків полюбляють з’їдати сонечка, жаби, індички, шпаки, ворони та фазани. Але знищивши жуків, вони можуть заподіяти шкоду вашим насадженням.
- За допомогою народних засобів. Обприскайте плантації відваром з цибулево – часникового лушпиння, перцево – полиновим відваром або зольно – мильним відваром. Грядки замульчуйте тирсою з берези або сосни.
- Хімічні препарати тривалої дії. Гарно впорається з жуками засіб – «Командор», обприскування проводять двічі, перед посадкою картоплі та під час її цвітіння. Ефективність майже 100 %, а тривалість дії становить цілий місяць. Засіб допомагає у боротьбі з попелицями та картопляною корівкою.
Завдяки цим порадам ви захистите свій врожай від колорадського жука!