Розповімо вам, як дуже гарно та дієво допомагає звичайний аптечний препарат – йод у догляді за рослинами. Він веде боротьбу з такими хворобами, як борошниста роса, фітофтороз та гниття коріння та плодів.
Як саме йод впливає на рослини?
Веде боротьбу з хворобами, які викликають різноманітні гриби, віруси та бактерії. Використовують, як антисептик, який допомагає рослині дихати та синтезувати білки та амінокислоти. Допомагає утворювати зав’язь, бутони та нормальний розвиток рослин.
Підгодівля розсади.
Завдяки йодному поливу, рослини скоріше сходять та ростуть, зміцнює імунітет. Використовують розчин – на 3 л води – 1 крапля йоду. Поливайте розсаду під коріння одноразово. Будьте обережні, бо розчин – спиртовий, може зробити опік кореневій системі.
Фітофтороз.
Ця хвороба вражає не тільки рослину, а й землю, траву, що росте поруч та навіть інструменти, якими ви працюєте. Найчастіше вражає пасльонові культури – картопля, томати. Ви можете побачити на листах помідорів плями бурого забарвлення, які невдовзі ведуть рослину до загибелі. Процедуру проводять через 3 тижні після того, як рослина зійшла. На відро води додайте 15 крапель розчину та 1 л не жирного молока. Проводити обприскування необхідно тричі, зробивши відпочинок на 14 днів.
Борошниста роса.
Зустрічається на таких рослинах, як аґрус, смородина та барбарис. Також гальмує зростання томатів, огірків, гарбузів. Вражає квіти – хризантеми, троянди, півонії та флокси.
Необхідно на 9 л води додати 1 мл йоду, 1 л не жирного молока, 1 столова ложка рідкого мила. Обприскайте рослини через кожні 2 дні, поки вона не одужає.
Боротьба зі шкідниками.
Веде боротьбу з довгоносиком та личинками хруща. Необхідно на відро води додати 20 мл йоду. Поливати по 1000 мл під кожну рослину.
Для смородини використовують такий розчин, але по 5 л на кущ, процедуру проводять восени та навесні.
Якщо рослина почала гнисти та в’янути, необхідно поливати рослину у вечірній час, через кожні 5 днів – тричі. Будьте обережні, щоб розчин не потрапляв на листя.
Щоб довгоносик не шкодив полуниці, для профілактики використовують розчин – на відро води – 1 чайна ложка засобу. Обробку необхідно провести на початку весни.
Використання йоду у підгодівлі рослин.
Розчином з йоду використовують для підгодівлі огірків, капусти, томатів, перцю та полуниці. Для цього необхідно на відро води додати 40 крапель йоду. Використовують для поливу в обсязі 500 мл під корінь однієї рослини. Полив проводять тоді, коли з’являються перші квітки на розсаді. Повторювати процедуру необхідно через місяць. Також розчин використовують для підгодівлі капусти, коли починають утворюватися качани – 1000 мл на рослину.
Використання йоду для кімнатних рослин.
Йод допомагає квітам у цвітінні та робить їх міцними, якщо вони слабкі. Поливати квіти необхідно тільки тоді, коли земля в горщиках – волога. Вода повинна стікати по стінках горщика – це роблять для того, щоб не спалити кореневу систему.
Таким чином йод допомагає нам у догляді за кімнатними та городніми рослинними культурами. Але при використанні не забувайте чітко дотримуватися правил застосування. Бажаємо успіхів у вирощування рослин.
Марно говорити або доводити що-небудь тому, хто просто не здатен зрозуміти й оцінити. Обирайте оточення…
Полив кімнатних рослин – це не просто звична процедура, а важливий фактор їхнього здоров’я та…
Заміна морозильної камери – це не тільки дороге задоволення, але й неприємність, якої можна уникнути,…
Органічне добриво для рослин: як правильно використовувати деревну золу Використання органічних добрив, зокрема деревної золи,…
Святвечір – символ єдності, родинного тепла та духовного багатства Святвечір, що передує Різдву, займає особливе…
Сушиш білизну в кімнаті? Це може бути небезпечно для твого здоров'я! Дізнайся чому і як…