Розповімо вам як застосовувати звичайний, столовий оцет у житті.
Оцет має безліч функцій та допомагає нам у догляді за городиною.
- Боротьба з колорадським жуком та його личинками. На відро води додайте 200 грамів сухої гірчиці та залишіть постояти протягом 12 годин. Після додайте 150 мл оцту та проведіть обприскування перцю, картоплі та баклажанів.
- Боротьба з попелицею. На відро води додайте 10 столових ложок оцту та обприскайте огірки, помідори, перець, баклажани.
- Боротьба з метеликами, гусінню капустяної совки та капустяної білянки. Використовують розчин для капусти, редьки, ріпи, редису та броколі – на 8 л води додайте 2 столові ложки оцтової есенції – 70% та обприскайте уражене листя.
- Боротьба з вишневою та яблуневою міллю, мідяницею, плодожеркою, бояришницею та листовійкою. Обріжте 2 пластмасові пляшки, об’ємом 2 л та причепіть їх на крони дерев. У пляшки налийте 2 л води та 100 мл яблучного оцту. Комахи будуть заповзати у пляшку та гинути в ній. Один раз на 14 днів проціджуйте розчин та прибирайте загиблих комах. Також, додають свіжий розчин. Повторювати процедуру необхідно протягом всього зростання дерев.
Боротьба з мушками – дрозофілами. Зазвичай вони мешкають на фруктах, овочах та квітах, які знаходяться вдома. Візьміть банку, налийте трохи оцту. Накрийте горло пакетом та зробіть отвір розміром пів сантиметра. Таким чином, комахи потраплять в отвір, а назад вибратися не зможуть.
- Боротьба з фітофторозом. На відро води додайте 8 столових ложок оцту, обприскайте рослини та землю навкруги. Використовують, як профілактичний та лікувальний засіб.
- Боротьба з борошнистою росою. На відро води додайте 120 мл столового оцту. Проводьте обприскування раз на тиждень. Коли цвітуть рослини обробку проводити не треба.
- Боротьба з травою та бур’янами. Закип’ятіть 1 л води. Знявши воду з вогню, додайте 5 столових ложок оцту, 2 столових ложок солі та столову ложку господарського, рідкого мила. Перемішайте та дайте розчину охолонути. Полийте траву та бур’яни, але так, щоб розчин не потрапляв на культурні рослини.
- Підкислював для ґрунту. Використовують, якщо земля має лужне та нейтральне середовище. На відро води додайте 8 столових ложок оцту та полийте землю. Ягоди та овочі поливають двічі на весь сезон зростання. Коли з’явилися квітки, полив необхідно припинити.
- Стимулюючий зріст засіб. Обробляйте насіння оцтом для кращих сходів. Використовують для насіння – патисонів, гарбузів, кабачків, огірків, баклажанів, перцю, помідорів, пастернаку, кропу та петрушки. Розводять на 9 столових ложок води – 1 столову ложку оцту. Кладіть насіння у марлеву серветку, змочену розчином. Насіння гарбуза та пасльонових замочують на 9 годин, ті, які погано сходять – на добу.
- Засіб проти комарів, оводів та мошок. На 500 мл яблучного оцту додайте по три столові ложки – сухої м’яти та розмарину. Закрийте кришкою та залишіть настоюватися протягом 14 днів. Кожного дня помішуйте розчин. Процідіть розчин та поставте у холодильну камеру. Перед вживанням, розведіть трохи з водою та нанесіть на шкіру за допомогою ватного тампона. Засіб припинить свербіж та захистить вас від комах протягом 2 годин.
- Засіб, що відлякує кішок, мурах та мух. Оцтом обприскують ділянки, де полюбляють гуляти домашні тварини та шкодити. Проти мух, необхідно протерти вікна, двері розчином – розведіть оцет та воду у співвідношенні 1 до 1.
Бажаємо успіхів!