Якщо посадити часник восени, то ранньою весною можна збирати врожай. Зими у наш час стали теплішими, тому часник може прорости навіть зимою.
Тому, якщо часник випустив пір’я, потрібно захистити його від морозів, бо врожаю можна не отримати.
Причини проростання часнику восени.
Найпоширенішою причиною є тепла погода восени. Зазвичай саджанці, які посадили восени повинні лише пустити коріння й перезимувати. Викидати пір’я вони не повинні. Через теплі зими можуть почати рости не тільки часник, а й інші рослини, які садять під зиму. Для того, щоб часник не проростав, потрібно висаджувати його орієнтуючись на погодні умови, які будуть найближчі тижні. Якщо висота пір’я становить 10 см, їх можна сміливо накривати. Небезпеки для часнику така висота сходжень не несе. Якщо весною ви помітите, що деякий часник не вижив, його місце можна замінити ярим часником.
Щоб захистити часник, вам потрібно:
- Накрити часник або замульчувати. Для цього можна використати сіно, солому, листя. Шар накриття повинен бути не менше 10 см.
- Коли випаде сніг, накидайте його ще на грядку, щоб шар накриття був більшим.
- Щоб часник не вражав вітер, потрібно накрити грядки агроаволокном, плівкою, картоном або спанбондом.
- Щоб часник не встигнув прорости, потрібно садити зубки на глибину не менше 10 см. Якщо голівка має по 5 зубків, її потрібно садити на глибину не менше 15 см.
Бажаємо успіхів!