Як захистити виноград від ос. Дієві методи, які варто взяти на замітку

Кілька секретів, щоб позбутися ос на виноградних ділянках.

Цей шкідник псує ягоди, він їх з’їдає залишаючи самі шкірки, які потім можуть спровокувати виникнення різноманітних захворювань.

  • Проведіть ревізію на наявність гнізд. Вони можуть бути у щілинах, на дахах, деревах та сараях. Якщо ви помітили гніздо, його потрібно ліквідувати. Проведіть обробку дихлофосом у нічний час, оси в цей момент сплять. Після візьміть гніздо та покладіть його у пакет та спаліть.
  • Розмістіть на ділянці липкі пастки. Їх можна придбати у магазині. В середину покладіть солодкий фрукт та ловіть комашок. Також, можна використати спеціальний клей для гризунів. Намастіть клей на дошку, поставте поруч з кущами винограду. Поряд покладіть фрукти, які будуть приваблювати ос. Вони будуть прилітати та приклеюватися на дошку. Перевіряйте, щоб клей не висох.
  • Накрийте виноград спеціальними дрібними сітками, які будуть захищати ягоди від комах.
  • Розмістіть біля кущів пластикові пляшки. У них налийте солодкий сироп, перемішавши його із засобом проти боротьби з комахами. У пляшці зробіть невеликі отвори великим цвяхом, щоб оси могли туди пролізти. Скуштувавши цей напій, вони дуже швидко загинуть. Змінюйте сироп раз на тиждень.
Обробку кущів засобами проти комах не варто, бо вся суміш осідає та зберігається на ягодах, які ми вживаємо у їжу.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!