Розповімо вам, як правильно підготуватись та зібрати врожай яблук. Також, розповімо, як потрібно зберігати яблука до весни.
Підготовка.
Не слід підгодовувати дерева добривами, які містять азот у кінці липня. Через азотні добрива у яблуках починає накопичуватись зайва кількість нітратів та погіршується лежкість яблук.
Час збирання врожаю.
Яблука, що йдуть на перероблення починають збирати при середній стиглості. Якщо яблука призначені для готування десертів – збирають у повній зрілості. Це стосується літніх сортів яблук. Плоди можуть перестигнути за три дні, тому збирати врожай потрібно вибірково.
Збирання врожаю пізніх сортів залежить від того, наскільки вони стійкі до різноманітних хвороб. Починають пошкоджуватись та спухати такі сорти, як Антонівка, Макінтош, Слава переможцям. Стають водяними та починає гнити насіння у таких сортів, як Чистотіл, Імрус, Штрейфлинг. Якщо зібрати яблука раніше, вони теж можуть погано зберігатись. Шкірка стане бурою у таких сортів, як Антонівка, Ветеран та Переможець. Почне в’янути Уелс. Якщо не встигнути зібрати врожай, деякі сорти можуть осипатись з дерев – Спартан, Уелс, Слава переможцям. Чим більше яблуко за розміром, тим гірше воно буде зберігатись. Яблука які впали, також не підлягають зберіганню. Зберігаються довше яблука зимових сортів. Для кожного сорту існують свої ознаки достигання плодів.
Правила зберігання сортів.
Традиційно яблука зберігають у підвальному приміщенні, спеціалізованому сховищі або льосі. Щоб яблука гарно зберігались, потрібно дотримуватись деяких правил.
- Перед зберіганням стіни приміщення обробіть розчином гашеного вапна. На відро води додайте 1500 грамів суміші.
- Підлогу обробіть 5% розчином залізного купоросу.
- Місткості для зберігання промийте кальцинованою содою.
- Обробіть місце зберігання від гризунів.
Цілі плоди складайте у ящики. Якщо плодоніжка довга, її обрізають. Яблука не потрібно мити та витирати, на них міститься захисний наліт, який не треба прибирати. Складайте яблука двома шарами. В один ящик потрібно вмістити до трьох відер. Можна скласти їх на солом’яне покриття. При зберіганні яблук у коробках або ящиках, потрібно пересипати плоди тирсою, соломою або листям клена або дуба. Можна кожне яблуко загорнути у папір. Сприятлива температура для зберігання становить 0 — +2, вологість повинна становити 80-90%.
Зберігання яблук у поліетиленових пакетах.
Це гарний спосіб для зберігання яблук таких сортів, як Мелба, Джонатан, Спартан, Макінтош, Кортланд. Цей спосіб не застосовують для зберігання Антонівки нової та Антонівки звичайної.
Зберігають пакети з яблуками впродовж 3 місяців, при температурі 0-+3 градуси.
Завдяки герметичності пакету, у середині накопичується вуглекислий газ, який виділяють яблука. Вологість становить майже 100%,а це сприятливі умови для тривалого зберігання яблук. Завдяки цьому способу у яблук зберігаються їхні смакові властивості.
Фасуйте яблука по 1500-2000 грамів у пакет. Можна зберігати у великих пакетах, але товщина плівки повинна становити не менше 0,55 мм. Обирайте плоди зимових сортів, не великого розміру. Спочатку потрібно опустити яблука у підвал разом з пакетами. Коли температура буде стабільною, складіть яблука у пакет. Інакше може на пакеті утворитись конденсат. Пакети щільно закрийте та розмістіть у підвішеному стані або складіть у ящик. Кожний сорт потрібно зберігати окремо.
Бажаємо успіхів!