Яке добриво слід вносити при посадці помідорів, щоб був гарний врожай

Щоб отримати гарний врожай помідорів, необхідно підготувати землю для вирощування. Томати досить вибагливі по догляду, а щоб отримати гарний врожай, необхідно прикласти багато зусиль та внести велику кількість добрив. Треба знати, які корисні речовини можна додавати у ґрунт, бо гарна земля запорука якісного та смачного врожаю.

Цю підготовку треба починати восени, а висаджувати помідори починають весною. Коли вносите добрива восени, потрібно перекопати землю. Вона при цьому насичується вітамінами та корисними мінералами, киснем й бореться зі шкідниками.

Добрива, які вносять для підгодівлі ґрунту.

Для початку треба вносити добрива, які містять калій та фосфор. Необхідно розкидати добрива поверх ґрунту, а потім його перекопати. Якщо ґрунт кислий бажано внести вапно.

Після вносять добрива, що містять органіку та азот. Такі поживні речовини містяться у пташиному посліді. Також, можна внести перегній, розкидавши його на грядки. Додайте в перегній трохи суперфосфату, для посилення дії корисних речовин. Коріння помідорів буде насичене всіма поживними речовинами. Як один із варіантів добрив вносять золу та компост. Завдяки цьому, ґрунт стане легким та насититься повітрям.



Не бажано вносити добрива, які містять мінерали, вони будуть потрібні в подальшому зростанні рослини. Їх вносять лише тоді, коли рослина стане міцною. Якщо внести забагато добрив – рослина може загинути. Якщо ви вирішили вирощувати розсаду у торф’яних стаканчиках, то добрива можна не вносити при висаджуванні у лунку.

  • Розчин із дріжджів відіграє важливу роль для адаптування розсади у ґрунті. Розчиніть 10 грамів дріжджів на 10 л води, почекайте добу, щоб добриво настоялося та за 1 добу до висадки — пролийте ґрунт. Поливати необхідно в розрахунку 200 мл на кожну лунку.
  • Зола із дерева – містить велику кількість калію. Покладіть 100 грамів золи у лунку, висадіть рослину та присипте невеликою кількістю чорнозему.
  • Цибулине лушпиння – виконує захисну функцію від хвороб. Змішайте перегній й лушпиння та внесіть у кожну лунку. Завдяки такому добриву, помідори будуть рости міцними, стійкими до хвороб та перепадів температури. Також, ця суміш веде боротьбу з різноманітними шкідниками та колорадським жуком. Робити підгодівлю цим добривом необхідно тричі на весь період зростання рослини. Візьміть 300 грамів лушпиння, залийте окропом та залишіть настоюватися приблизно 10 годин. Після необхідно розвести 4 л розчину на 20 л води. Обприскування необхідно проводити двічі за весь період зростання. На 1 л окропу додайте 100 грамів лушпиння, настоюйте 20 годин, після можете використовувати.
  • Шкарлупа з яєць – насичує томати поживними речовинами. У лунку необхідно покласти подрібнену яєчну шкарлупу.
  • Перегній – через 10 днів після посадки, необхідно додати курячий послід. Розведіть розчин у співвідношенні 1 до 15. Перед застосуванням притрусіть попелом лунки.




Як доглядати за помідорами.

У кінці липня, на початку серпня – коли на гілках виросли зелені помідори, треба скоротити кількість поливу. Поливати треба у вечірній час, один раз на тиждень. Це запобігає трісканню плодів.

Для того, щоб помідори швидше червоніли, внесіть у відро для поливу 1 ковпачок нашатирного спирту.

Щоб отримати гарний та якісний врожай треба гарно доглядати за рослинами та ґрунтом. Додавайте добрива за графіком і ви будете задоволені результатом.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!