Які дерева і чому краще садити восени, та як правильно це робити, щоб добре прижилися

Кожен господар завжди задає собі питання, коли необхідно садити дерева, восени чи навесні? У кожної пори року є свої недоліки та переваги посадки дерев.

Переваги посадки дерев восени:

  1. Дерева восени мають міцне коріння, що свідчить про якість саджанців. Також, восени багатий вибір дерев та цінова політика гуманна. Продавці зможуть вам показати, який врожай можна отримати.
  2. Простий спосіб підготовки дерев до посадки. Поливати потрібно менше, головне встигнути посадити дерева до заморозків, щоб дерево встигло укорінитись. Таким чином дерева почнуть рости весною швидше, ніж ті, які ви посадите весною.
  3. Зменшить час клопотів на посадку та обробку, ніж весною. Весною й так вистачає садових клопотів.

Недоліки посадки дерев восени:

  • Мороз може вразити дерево й воно може не вижити;
  • Погодні умови взимку можуть знищити саджанці;
  • Восени дерева можуть пошкодити гризуни;
  • Саджанці можуть викапати крадії, якщо вони без нагляду.
Які дерева не можна садити восени:

Не слід садити саджанці, які не зимостійкі – слива, яблуня, абрикоса, вишня, черешня, персик, мигдаль, абрикоса. Враховуйте кліматичні особливості зростання дерев.

Які дерева та кущі можна садити восени:

Яблуні та груші, які зимостійкі, малина, аґрус, аронія, смородина, береза, горіх, каштан, жимолость, верба та хвойні дерева.

Садити дерева краще в кінці вересня та протягом жовтня місяця. Якщо тримається тепла погода, посадку можна продовжити до листопада. Садити та пересаджувати дерева та кущі потрібно тоді, коли вони перебувають у біологічному спокої.Якщо ви не встигли висадити дерево восени, вам краще зберегти його до весни. Для цього потрібно поставити дерево у підвал, поставивши його у горщик із землею.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!