Categories: Поради

Які добрива потрібно внести, щоб качани капусти добре зав’язувалися

Качани капусти зазвичай починають набирати об’єм у червні. Існують випадки, коли листя росте, а качани не зав’язуються.

Причиною є:

  • погане насіння;
  • неправильне висаджування у відкритий ґрунт;
  • густа посадка;
  • несприятливі погодні умови;
  • поганий ґрунт;
  • враження шкідниками та хворобами.

Необхідно внести добрива, щоб качани зав’язувалися. По листах можна визначити, якого підживлення потребує капуста. Коричневі плями на листах – нестача калію, сухість листя – нестача фосфору, немає зав’язі та бліде листя – нестача азоту.

Пропонуємо внести добрива з додаванням йоду. Воно дуже позитивно впливає на ріст та формування качанів. Добриво вносять під корінь(на відро води додайте ½ чайної ложки йоду) та обприскують рослину(на відро води – 50 крапель препарату). Підживлення краще проводити у погану погоду.

Підгодівля дріжджами. Насичує ґрунт мінеральними речовинами, допомагає засвоювати поживні речовини рослині. Розведіть 3 пачки дріжджів на 10 л теплої води, додайте 4 столові ложки цукру. Залишіть настоюватися 3 години на сонці. Використовуйте 1 л розчину на 1 кущ, поливати під корінь. Підгодівлю проводять за температури ґрунту не менше 20 градусів. Перед цим додайте перегній.

Підгодівля крейдою.  Цей засіб допоможе розкислити землю та допоможе капусті сформувати гарні, великі качани. Крейда гарно працює разом з кропивою. Наповніть бочку на 1/3 травою, залийте водою та залишіть настоюватися 5 днів. Додайте 1 склянку настою у настій з крейдою(склянка крейди на відро води). Також додайте 2 грами сечовини або аміачної селітри. Використовуйте 1 л добрива на 1 кущ, вранці або ввечері. Лити добриво необхідно під корінь.

Підгодівля золою. Проводиться тричі за весь період вегетації. На відро води додайте склянку золи. Настоюйте розчин 15 хвилин, після обприскуйте рослину, а ввечері полийте розчин під корінь. Також зола допомагає відвадити равликів, слизняків, тлі та земельних бліх.

Щоб розкислити ґрунт необхідно внести гумат калію. Дозування вказане на упакуванні. На кожну рослину використовують 0,5 л готового розчину. Підгодівлю проводять тричі: 1 – через 14 днів після висаджування розсади, 2 – через місяць після першої, 3 – ще через 14 днів. Якщо погода дощова, добрива краще не вносити.

Тому, щоб виростити та отримати гарні качани капусти, необхідно взяти до уваги всі помилки, які ви допустили у вирощуванні в цьому році. А в наступному виростити капусту без помилок. Бажаємо успіхів!

Recent Posts

4 головні причини, чому редиска пішла в стовбур і стала гіркою. Беріть на замітку

Редиска – це смачна та корисна культура, яку багато хто любить. Її вирощування не потребує…

1 час ago

Не крашанка і не писанка: як правильно називаються Великодні яйця

Не за горами одне з найсвітліших та найулюбленіших свят українців – Великдень. З ним пов’язано…

1 час ago

Як правильно застосовувати нітрамофоску на городі, щоб отримати гарний врожай овочів

Нітроамофоска – це справжня паличка-виручалочка для садівників та городників, адже вона дарує рослинам необхідні поживні…

3 часа ago

Як правильно використовувати молоко на городі, щоб отримати гарний врожай овочів

Хто б міг подумати, що звичайне молоко з холодильника може стати ключем до вашого багатого…

1 день ago

Три рецепти для консервації редиски на зиму. Встигніть запастися

Редиска – це не лише ранній овоч, що радує нас навесні після довгої зими, але…

1 день ago

Рецепт приготування глазурі для паски: не липне та не кришиться

Багато хто з нас любить ласувати верхівкою паски, але магазинні варіанти часто розчаровують: кришаться, занадто…

1 день ago