Які рослини не можна сіяти на одній грядці, щоб уникнути поганого врожаю

Для того, щоб отримати гарний врожай необхідно враховувати не лише правильний догляд, гарні сорти насіння, добрива, а й те, як необхідно висаджувати рослини. Деякі рослини можуть погано рости, через те, що поруч погані сусіди. Тому цю властивість необхідно обов’язково врахувати.

Завдяки виділенню кожною рослиною у землю різноманітні хімічні елементи, що допомагають або запобігають росту рослин, які знаходяться поряд.

Розглянемо, які ж рослини не полюбляють рости по-сусідськи.

  1. Кріп та морква. Завдяки багаторічному досвіду агрономів, вони помітили, що кріп заважає рости моркві, так само, як петрушка та аніс. Гарними сусідами вважаються – шпинат, цибуля, горох.
  2. Помідори та картопля. Враховуючи їхні родинні зв’язки саджати ці рослини разом не рекомендується садити поруч. Вони вдвох можуть вражатися фітофторою та короладським жуком, вони можуть обмінюватися між собою поганими хворобами. Також не слід комбінувати помідори та картопля – поруч з баклажанами та перцями.
  3. Горох та цибуля. Ці дві рослини вороги між собою. Також горох не слід садити поруч часнику. Горох гарно дружить з редисом, морквою, ріпи, петрушки та огірків.
  4. Квасоля та перець. Якщо вирощувати ці рослини поруч, вони можуть уражатися грибковими інфекціями – з’являються чорні плями та виразки, опадають плоди. Також не рекомендується садити поруч з перцем, бобами та горохом – дині, кавуни, кабачки, огірки, кущі малини, аґрусу, порічку, полуницю, їх може вразити антракноз.
  5. Буряк та хрін. Краще хрін садити поруч з кольоровою капустою, спаржею, цибулею, спаржею, салатом. Не полюбляє хрін рости поруч з соняшником.
  6. Броколі та салат – латук. Не можна вирощувати салат, якщо на цій ділянці росла капуста – броколі. Також, якщо вона росте поруч, вона виділяє в землю шкідливі речовини, що запобігають гарному росту салату. Салат гарно росте поруч з огірками, цибулею, редисом, полуницею, буряком та календулою.
  7. Виноград та капуста. Гадають, що сусідство капусти з виноградом псують ягоди винограду на смак. Гарними сусідами з виноградом будуть – троянди, герань, базилік, материнка, горох, конюшина та ожина. Капусту садять разом з м’ятою, кропом, румункою, розмарином, шавлією та чебрецем.

Дотримуючись цих порад, ви неодмінно виростите чудовий врожай.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!