Сидерати – це рослини, які вирощують для того, щоб збагатити ґрунт азотом та пригнітити зріст бур’янів. Вони вносять велику користь для вашої садової ділянки. Спочатку їх вирощують, потім скошують та перемішують з землею.
Таким чином, ви отримуєте натуральне та бюджетне добриво. Сіяти такі рослини потрібно правильно, тому враховуйте всі особливості цього процесу.
Корисні властивості:
- Блокують ріст бур’янів;
- Збагачують землю азотом та поживними речовинами;
- Роблять землю пухкою та насичують її киснем;
- Ведуть боротьбу з шкідниками;
- Захищають землю від низької температури;
- Блокують розповсюдження різноманітних захворювань.
Час посадки сидератів восени.
- Кінець серпня – початок жовтня, одразу після того, як зберете врожай.
- У листопаді, кінець роботи на городі.
Від часу посадки, залежить їхня користь. Ті, які садять у вересні, можна не скошувати та залишіть їх до весни. Але ті, які посаджені у листопаді, порадують вас лише весною. До початку їхнього цвітіння, їх скошують та перемішують з землею. Таким способом ви підготуєте грядки до висадки розсади, зазвичай це ранні сорти огірків та помідорів.
Правила посадки:
- Приберіть бур’яни та перекопайте землю.
- Гарно зволожте грядку.
- Посадіть рясно насіння, дотримуючись інструкції.
- Притисніть землю.
- Зверху насипте тонкий шар перегною.
Ці рослини можуть переродитись у бур’ян, тому якщо сидерати почали випускати квіти, їх потрібно зрізати. За бажанням можна скосити рослини до половини.
Посадка сидератів восени у тепличному приміщенні.
- Бобові;
- Хрестоцвіті злакові;
Перед посадкою, потрібно врахувати терміни їхньої схожості. Найпоширенішими для висадки є:
- Овес. Зробить вашу землю більш родючою, бо насичує її фосфором, азотом, калієм, повітрям. Посадіть овес разом з горохом, люцерною та викою. Садити потрібно на глибину 4 см та краще встигнути до перших морозів. Початок та середина вересня гарно підійде для посіву.
- Жито. Жито дуже гарно розпушать землю та проведе знищення нематодів. Допоможе вивести бур’яни, які вам постійно заважають. Садити жито потрібно рядами, на глибину 4 см. посів проводьте під зиму.
- Гірчиця. Буде захищати землю від бур’янів та шкідливих комах. Перемішувати з землею її не потрібно, трохи вкоротіть її та залишіть перегнивати на грядках. Посіявши гірчицю під зиму, вона зійде лише весною. Перед посадкою землю потрібно зволожити, розсипати насіння на глибину 3 см. та трохи притрусити землею.
- Фацелія. Рослина не вибаглива, швидко росте, не боїться кліматичних стрибків. Веде боротьбу з тлею, дротяниками, нематодами, грибковими захворюваннями, фітофторою та кореневою гниллю. Садять рослину одразу після збирання врожаю та до пізньої осені. Захищає верхній шар землі від холоду. Посадивши фацелію під зиму, ви підготуєте грядки весною для пересадки розсади. Садіть насіння не глибоко, на поверхні землі.
Які сидерати краще садити для помідорів.
Посадіть фацелію, вику, люцерну, овес, люпин, козлятник або гречку. Таким способом ви підвищите врожайність та захистите помідори від шкідників. Потрібно садити ті сидерати, які очищають землю від фітофтори та наситять її азотом. Посадіть спочатку – редьку олійну, фацелію або гірчицю. У наступному році – люцерну, жито, вони допоможуть продезінфікувати землю.
Які сидерати краще садити для огірків.
Огірки беруть всі поживні речовини з верхнього шару землі. Посадіть ячмінь, овес, фацелію, вику, горох, ріпак. Також, їх можна садити влітку, між грядками, тоді ваші овочі стануть смачнішими. Жито сіяти між рядами не треба, бо буде гальмуватись ріст огірків. Після збору врожаю посадіть квасолю, горох або кормові боби.
Бажаємо успіхів!