Єрофєєв день — 4 жовтня. Що потрібно зробити господарям, щоб захистити свою оселю

4 жовтня, православний світ вшановує пам’ять святого Єрофія Афінського. Він народився та жив у І столітті й був учнем апостола Павла, а згодом став першим Афінським єпископом.

Традиції в цей день.

На Єрофея не можна вживати спиртних напоїв, бо у п’яну людину може вселитися біс й довести до божевілля.

Існувало також повір’я, що в цей день не можна ходити до лісу, бо лісовики поспішають нашкодити людям перед тим, як впадуть в зимову сплячку.

Рекомендується у Єрофіїв день проводити обряди по очищенню свого будинку від нечисті та злих сил. У зв’язку з чим варто запросити додому священника.

Також, необхідно обійти всі кімнати з запаленою церковною свічкою та уважно звернути увагу на полум’я. Якщо воно рівне — то все добре, але якщо полум’я чадить та потріскує, то це свідчить про негативну енергію в тому місці. У боротьбі з нечистою силою можна окурювати кімнати сумішшю чебрецю, шавлії й звіробою.

В цей день господарі повинні уважно обдивитися своє житло. Якщо буде знайдено чужі та сторонні речі, їх потрібно зібрати й знищити.

У Єрофіїв день в боротьбі з поганою енергетикою розташовують в кімнатах гілки липи, осики, бузку, тополі або черемхи. У кухні розміщають качани кукурудзи, цибулю або часник.

Господарі намагалися позбутися в цей день від тріснутого посуду, щербатих дзеркал, пошкодженого одягу та меблів.

Люди вірили, що якщо у Єрофіїв день піде сніг, то через сорок днів настане справжня зима.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!