З яких причин зав’язі огірків стають жовтими і починають опадати

Дізнайтесь чому зав’язі на огірках починають жовтіти, а потім взагалі відпадати.

Якщо така проблема існує, її потрібно негайно розв’язувати, щоб взагалі не втратити врожай.

Причини:

  1. Нестача світла. Огірки люблять світло та не люблять, коли їх притіняють інші рослини, які ростуть поруч. Особливо це стосується тепличних огірків. Від цього погано формуються та ростуть бічні пагони й не росте зав’язь. Розташуйте правильно теплицю, якщо клімат помірний – розмістіть теплицю зі сходу на захід. А у південних районах – з півночі на південь. Садіть огірки за схемою. Партенокарпічні гібридні сорти – по 2 насінини на 1 м2, бджолозапильні сорти – 3 насінини на 1 м2. Прищипуйте верхні пагони, вони повинні бути не більше 25 см. Вчасно запилюйте квітки та прибирайте вусики, вони забирають життєві сили в огірків.
  2. Стрибки температури. Температура зростання становить + 20 — +25 градусів. Вночі +17 — +18 градусів. якщо сорти запилюються бджолами температуру потрібно підвищити на 1- 3 градуси. Якщо температура вища, огірки починають засихати. Так само це стосується низьких температур. Якщо у теплиці низька температура, потрібно вкрити її шаром плівки. Стеліть шар плівки на теплицю та на ґрунт. Можна використати обігрівач. Якщо потрібно знизити температуру – частіше провітрюйте теплицю, рясно зволожуйте грядки зранку, накривайте теплицю щитами білого кольору, обприскайте теплицю розчином білого кольору – з піску, крейди або борошна.
  3. Нестача мінеральних добрив. Зазвичай зав’язі опадають через нестачу добрив, або через неправильне їхнє змішування та застосування. Першим вимивається з ґрунту калій та азот. Потрібно припинити підживлення огірків гноєм. Розчиніть у відрі води столову ложку сечовини та 3 столові ложки золи. Цим засобом проведіть обприскування по листу. Проведіть обприскування такими засобами, як «Кристалон», «Брексил Кальцію», «Майстер» або «Кеміра». На 1 м2 грядки використовуйте 300 грамів золи для обтрушування ґрунту.
  4. Гібриди дають великий врожай. Може утворюватись багато зав’язі, але це не означає, що буде гарний врожай. Зайві зав’язі потрібно вчасно прибирати, їх повинно бути на одній рослині не більше 25.
  5. Не правильне зволоження. До того моменту, як огірки почнуть давати плоди, поливати їх потрібно помірно. А коли вже огірки активно дають плоди, поливати їх потрібно частіше. Земля повинна бути зволоженою, не сухою та не надто вологою. Використовуйте для поливу лише теплу, відстояну воду. Якщо погода спекотна, полив проводьте зранку, а якщо прохолодна – вдень. Під час зав’язування квіток, зволоження припиняють на 2 – 3 дні. На 1 м2 використовують 4 л. води та поливають раз на 7 днів. Під час квітнення та плодоношення, використовуйте 10 л. води на 1 м2 та зволожуйте грядки раз у 3 дні.
  6. Огірки вразив бактеріоз. Хвороба виникає через надмірне зволоження повітря та ґрунту. Також, через рясні насадження. На листі починають з’являтись спочатку білі плями, які потім стають бурими, далі висихають та утворюють отвори на листах. Профілактикою є обробка 1 % розчином бордоської рідини. Можна використати 0,4 % розчин хлор окису міді. Для лікування хвороби використовують такі засоби, як «Фармайод — 3», «Триходерма Веріде» або «Гамаїр». Можна обробити насадження шашками з сірки – «Клімат» або «Фас». Якщо шийка стебла відмерла – обробіть її 0,2 % розчином «Фітолавіну».
  7. Не вистачило запилення бджолами. Бджоли не літають у похмуру погоду, не люблять задушливих та спекотних приміщень, тому у теплицю вони не часто хочуть залітати. Зірвіть чоловічі квіти та запиліть ними жіночі. Для того, щоб бджоли залетіли до теплиці, обприскайте насадження таким розчином, у 200 мл. води розчиніть чайну ложку меду.

Бажаємо успіхів та гарного врожаю!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!