Categories: Поради

Заготівля весняної зелені на зиму. Як правильно це робити

Поділимося з вами секретами правильної заготівлі зелені на зиму. Завдяки нашим порадам, ви надовго збережете приємний аромат та смакові цінності петрушки, кропу, щавлю та інших.

  1. Висушування:

Це один з найлегших способів заготівлі зелені. Зелень помийте, струсіть зайву рідину, просушіть рушником. Після зелень зав’яжіть у невеликі пучки та повісте їх висушуватися. Для цього необхідно провітрюване, сухе приміщення. Термін висушування до 10 днів. Трава повинна повністю висохнути. Зберігати краще висушені трави у чистих, скляних банках.

  1. Заморозки.

Завдяки цій заготівлі ви збережете більшість корисних властивостей трав. Зелень дуже гарно використовують під час приготування різноманітних салатів та супів. Для цього необхідно промити зелень під проточною водою та просушити паперовим рушником.

Кожну зелень в морозильній камері зберігають по — різному. Розмарин та базилік треба посипати сіллю та покласти у пластмасовий контейнер. Цибулю та м’яту потрібно загорнути у фольгу для випікання. Чебрець, щавель, кріп, петрушку – необхідно подрібнити та покласти у місткість з закруткою.



Не слід заморожувати кінзу та зелень, яка має дуже багато соку. Краще всю зелень перед заморожуванням подрібнити, вона після розморожування буде мати більш естетичний вигляд. Зберігати зелень можна у різноманітних контейнерах, пакетах, фользі.

  1. Засолювання.

Засолювати зелень можна двома способами:

  • Солимо зелень разом із салом. Необхідно нарізати кріп та змішати з ним перекручене на м’ясорубці сало. Покладіть суміш у стерилізовані банки та закатайте кришками. Зберігати соління необхідно в холодильній камері або у підвалі. Зелень таким способом засолу, виходить дуже ароматна.
  • Чисту зелень необхідно подрібнити та викласти шарами в стерилізовані банки. Кладете в банку 100 грамів зелені та притрушуйте 20 грамами солі. Зелень повинна укладатися щільно. Зелень буде пускати сік. Банки необхідно закрити та зберігати у холодильній камері. Банки з щавлем, необхідно заливати окропом. таким способом щавель краще зберігає колір та смакові властивості.



Зазвичай таким способом заготовляють лише щавель, бо вже у кожного є морозильні камери. А протягом року зелень можна купити в магазині.

Recent Posts

Як правильно використовувати золу під час вирощування розсади, щоб росла міцною та здоровою

Органічне добриво для рослин: як правильно використовувати деревну золу Використання органічних добрив, зокрема деревної золи,…

20 часов ago

Які саме 12 страв мають бути на Святвечір, та що кожна з них символізує

Святвечір – символ єдності, родинного тепла та духовного багатства Святвечір, що передує Різдву, займає особливе…

20 часов ago

Чому не варто сушити білизну в кімнаті, та до чого це може призвести

Сушиш білизну в кімнаті? Це може бути небезпечно для твого здоров'я! Дізнайся чому і як…

2 дня ago

Апетитний та пухкий торт «Пташине молоко» за простим рецептом. Такий ніжний що хоч губами їж

Приготуйте неймовірно ніжний торт «Пташине молоко», який просто тане в роті. Цей десерт стане улюбленцем…

2 дня ago

Що потрібно зробити, щоб телефон зимою так швидко не розряджався. 4 дієві поради

Більшість сучасних смартфонів не призначені для роботи в екстремальних умовах, зокрема при низьких температурах. Мороз…

2 дня ago

Ефективні методи боротьби з подряпинами на меблях. Не залишиться і сліду

Як легко усунути подряпини на дерев'яних меблях: прості та перевірені методи Дерев'яні меблі додають тепла…

2 дня ago