Categories: Поради

Заготівля весняної зелені на зиму. Як правильно це робити

Поділимося з вами секретами правильної заготівлі зелені на зиму. Завдяки нашим порадам, ви надовго збережете приємний аромат та смакові цінності петрушки, кропу, щавлю та інших.

  1. Висушування:

Це один з найлегших способів заготівлі зелені. Зелень помийте, струсіть зайву рідину, просушіть рушником. Після зелень зав’яжіть у невеликі пучки та повісте їх висушуватися. Для цього необхідно провітрюване, сухе приміщення. Термін висушування до 10 днів. Трава повинна повністю висохнути. Зберігати краще висушені трави у чистих, скляних банках.

  1. Заморозки.

Завдяки цій заготівлі ви збережете більшість корисних властивостей трав. Зелень дуже гарно використовують під час приготування різноманітних салатів та супів. Для цього необхідно промити зелень під проточною водою та просушити паперовим рушником.

Кожну зелень в морозильній камері зберігають по — різному. Розмарин та базилік треба посипати сіллю та покласти у пластмасовий контейнер. Цибулю та м’яту потрібно загорнути у фольгу для випікання. Чебрець, щавель, кріп, петрушку – необхідно подрібнити та покласти у місткість з закруткою.



Не слід заморожувати кінзу та зелень, яка має дуже багато соку. Краще всю зелень перед заморожуванням подрібнити, вона після розморожування буде мати більш естетичний вигляд. Зберігати зелень можна у різноманітних контейнерах, пакетах, фользі.

  1. Засолювання.

Засолювати зелень можна двома способами:

  • Солимо зелень разом із салом. Необхідно нарізати кріп та змішати з ним перекручене на м’ясорубці сало. Покладіть суміш у стерилізовані банки та закатайте кришками. Зберігати соління необхідно в холодильній камері або у підвалі. Зелень таким способом засолу, виходить дуже ароматна.
  • Чисту зелень необхідно подрібнити та викласти шарами в стерилізовані банки. Кладете в банку 100 грамів зелені та притрушуйте 20 грамами солі. Зелень повинна укладатися щільно. Зелень буде пускати сік. Банки необхідно закрити та зберігати у холодильній камері. Банки з щавлем, необхідно заливати окропом. таким способом щавель краще зберігає колір та смакові властивості.



Зазвичай таким способом заготовляють лише щавель, бо вже у кожного є морозильні камери. А протягом року зелень можна купити в магазині.

Recent Posts

Детальний місячний календар городника на травень 2025 року

🌱 Що садити у травні 2025 за місячним календаремДізнайтеся, які дні у травні найкращі для…

2 дня ago

Щоб вишня не розповзалася по городу. Є два простих способи, як зупинити її розповсюдження

ишнева поросль атакує город? 🌱 Є два простих способи, як зупинити її назавжди! Вишня —…

3 дня ago

Чому в однієї бабусі — повні мішки картоплі, а в іншої — тільки “горох”? Вся справа в одній звичці!

Моя знайома бабуся Марія щороку садить по 3 сотки картоплі.А збирає — наче посадила десять!Всі…

4 дня ago

Попелиця ніколи не зачепить ваші троянди: що потрібно зробити на клумбі в травні

Як позбутися попелиці на трояндах: прості та безкоштовні методи Попелиця висмоктує сік із троянд, послаблює…

4 дня ago

Пральний порошок чи капсули: що ж обрати? Поради для господинь

Сучасний ринок побутової хімії рясніє різноманітними засобами для прання. Серед них два лідери – пральний…

5 дней ago

Перша підгодівля моркви: щоб отримати великі та солодкі коренеплоди. Не пропустіть цей момент

Як підгодувати моркву навесні, щоб вона була великою, солодкою і без тріщин Морква — культура…

6 дней ago