Захищаємо рослини від тлі. Кращі методи боротьби

Найпоширенішим шкідником на городі вважаються тля, яка захоплює все зелене листя, плоди на кущах та деревах. Вони починають з’являтися наприкінці весни та на початку літа.

Вивести цього шкідника можна домашніми засобами, але й можна скористатись інсектицидами, тобто хімічними засобами.

Натуральні засоби знешкоджують тлю, зберігають врожай без шкоди для нього та здоров’я людини. Перед тим, як обробляти рослини потрібно додати трохи мила, для того, щоб розчин тримався на деревах та кущах.

Методи боротьби з тлею:

Найчастіше використовують розчини для того, щоб обприскувати насадження. Можна змити тлю звичайною водою, скориставшись шлангом та сильним струменем води. Деякі натуральні засоби можуть у великому концентраті не лише знешкодити тлю, але й вразити людину. Тому, використовувати їх потрібно дотримуючись правильної рецептури та методів безпеки, під час обробки. Одягайте захисний одяг під час обробки.

Коли краще обробляти насадження від тлі?

Все залежить від виду культури. Плодові дерева можна обробляти у період бутонізації, одразу після цвітіння та не пізніше чим за 14 — 40 днів перед збиранням врожаю. Ягоди потрібно обприскувати до початку цвітіння та після збору врожаю. Культури востаннє потрібно обприскувати настоями за місяць до збору врожаю.

Ефективні розчини, настойки та відвари для боротьби з тлею.

  • Обробіть кущі таким розчином — у відрі води розчиніть 100 грамів господарського мила або 300 грамів дігтярного мила або 250 мл. зеленого мила.
  • Ще один варіант, це у відрі гарячої води розчинити 15 часникових стрілок та 100 грамів часнику. Після того, як розчин настоїться, його можна використовувати для обробки.
  • У відрі води потрібно розчинити 400 грамів листя табаку або махорки. Через дві доби після настоювання у темному місці, цю настойку потрібно розчинити водою у співвідношенні один до двох.
  • Можна використати аміак, який захистить насадження не тільки від шкідників, але й підживить їх, бо містить у собі азот. У відрі води потрібно розчинити 50 мл. засобу, перемішайте та обприскайте насадження.
  • Можна використати червоний мелений перець. Приготуйте концентровану настойку. Для цього потрібно у 1000 мл. води розчинити 50 грамів червоного меленого перцю. Через пару годин розчинити засіб у відрі води та провести обробку.
  • Подрібніть пару голівок ріпчастої цибулі. Додайте трохи цибулевого лушпиння та розчиніть у літрі води. Настоюють засіб 5 годин, потім проціджують та доливають стільки води, щоб утворилось 1000 мл. розчину.
  • Заваріть 100 грамів сухої аптечної ромашки у літрі води та настоюйте цілу ніч. Після розчиніть з водою у співвідношенні один до трьох літрів води.
  • Потрібно настояти 4 години 400 грамів листя та 200 грамів коріння квітучих кульбабок.
  • У чотирьох літрах води розчиніть 1 кг. хвої або сосни. Настоюйте засіб тиждень та кожного дня перемішуйте один раз на день. Перед використанням розчиніть з водою у співвідношенні один до одного.
  • Візьміть 1 л. теплої води та розчиніть у ньому 100 грамів сухих цитрусових шкірок. Через три доби можна обприскувати насадження.
  • Від тлі у двох літрах води розчиніть 1 кг. сухої трави деревію. Варіть його на водяній бані пів години, а після розчиніть відвар у відрі води. Настоюйте засіб дві доби у темному місці, а після використовуйте для обприскування від тлі.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!