Застосування оцту на городі. Натуральний засіб від бур’янів і шкідників

Розповімо вам, як можна звичайним столовим оцтом замінити інсектициди, гербіциди та фунгіциди.

Більшість садівників витрачають велику купу грошей на ці засоби для боротьби зі шкідниками та різноманітними хворобами, які вражають рослини.

Як використовують оцет у садівництві:

  • Знешкодження бур’янів. Необхідно в 1 л. окропу додати 75 мл. оцту, 1 столову ложку рідкого мила та 40 гр. кухонної солі. Перемішайте та залишіть розчин охолоджуватись. Після проведіть обприскування бур’янів. Будьте уважні, щоб розчин не потрапив на культурні рослини. Проводити обприскування необхідно в суху, безвітряну погоду.
  • Засіб для очищення глиняного посуду від вапна. Необхідно протерти горщики ганчіркою, змоченою ганчіркою у столовий оцет.
  • Знешкодження мурах на грядках. Змішайте воду з оцтом у співвідношенні 1 до 1. Після вилийте розчин на мурашник. Після такої обробки, мурахи покинуть своє місце існування.
  • Нейтралізація неприємного запаху від домашніх улюбленців. Необхідно змочити ганчірки оцтом та розвісити їх по периметру садової ділянки. Запах буде відганяти тварин від грядок. Будьте уважні, щоб оцет не потрапляв на землю.
  • Продовження життя квітів у вазі. Необхідно у воду – чайну ложку цукру та столову ложку оцту. Завдяки цьому ваші квіти ще довгий час будуть радувати ваше око.
  • Боротьба зі шкідниками на рослинах:

Колорадський жук – на відро води, додайте 100 мл. оцту та 200 гр. сухої гірчиці. Необхідно провести обприскування розчином, у суху, теплу погоду. Цим засобом обробляють картоплю. Розчину вистачає для обробки 1 сотки землі.

Попелиця – на 10 л. води – 150 мл. оцту. Цим розчином проведіть обприскування уражених рослин.

Слимаки – на 300 мл. холодної води додайте 100 мл. яблучного оцту. Цим розчином проведіть обприскування уражених рослин.

  • Засіб для очищення садового інвентарю. Необхідно протерти ганчіркою, змоченою в оцті – садовий інвентар. Також, можна занурити його в оцет на кілька хвилин, а потім витерти насухо.
  • Боротьба з грибками на рослинах та ураженням їх пліснявою. На 500 мл. відвару з ромашки додайте 2 чайні ложки оцту. Цим розчином проведіть обприскування уражених рослин.
  • Засіб для швидкого пророщування насіння. Візьміть вологу марлеву серветку, додайте 2 краплі оцту та покладіть в неї насіння. Через деякий час, ви помітите, як насіння почне сходити.
  • Очищення меблів від бруду, пилу та шкідливих мікробів. Розведіть трохи оцту з водою та протріть цим розчином забруднені меблі.

Ось такий недорогий засіб може розв’язати велику кількість проблем. Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!