Здуття кришок на консервації. Що потрібно робити, щоб цього уникнути

Кожна господиня зустрічалася з такою проблемою під час консервації – як здувалися кришки на банках. Якщо ви будете знати чому так сталося, ви не будете допускати цих помилок.

Причини здуття кришок:

  1. Порушення правил консервації. Овочі повинні бути гарно вимитими, перебраними, без гнилі. Банки теж повинні бути чистими та простерилізованими.
  2. Порушення температурного та часового режиму. Суворо необхідно дотримуватися рецептури, робити так, як написано. Зменшувати або збільшувати час або температуру призведе до здуття кришок та утворяться бактерії.
  3. Порушення герметичності банок. Банки повинні бути цілими, без розколів. Машинка повинна гарно закатувати банки. Гумки теж повинні бути цілими та гарно прилягати на банку. Повітря та мікроби можуть потрапити в банку, консервація стає мутною та зривається. Будьте уважними та дотримуйтесь всіх правил безпеки.

Забороняється:

Їсти консервації, в якій була присутня пліснява, розсіл був мутним. В таких банках може утворитися бактерія ботулізму. Вона дуже негативно впливає на організм, може викликати смерть.

Пам’ятайте бактерії живуть при температурі 15-45 градусів. При високих температурах – вони гинуть. Найбільш стійкою до температурного режиму є бактерія ботулізму. Стерилізація – коли температура вища 100 градусів. Пастеризація – температура не перевищує 100 градусів. Тому слід постійно дотримуватися правил та інструкції, яка написана в рецепті, щоб утриматись від негативних наслідків.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!