У народі 17 квітня відзначають день пам’яті Зосима Бджоляра. Традиційно в цей день не можна пекти хліб ввечері.
Походження свята
Свято, яке відзначається 17 квітня, отримало назву на честь преподобного Зосима Соловецького, який жив у 15 столітті під Новгородом. Після смерті батьків, Зосим віддав усе своє майно нужденним і сам став ченцем.
Разом з преподобним Саватієм вони побудували першу келію, яка пізніше перетворилася на монастир, а Зосим очолив його як ігумен.
Під час свого візиту на Афон, Зосим разом з Саватієм привезли бджолину матку, що сприяла розвитку бджільництва. Відтоді Зосима стали вважати покровителем бджіл. Тому 17 квітня назвали днем Зосима Бджоляра. Традиційно в цей день ввечері не печуть хліб.
Традиції цього дня
Одним з обов’язкових ритуалів під час святкування Дня Зосима Бджоляра є перевірка вуликів на цілісність роїв. Якщо бджоли з’являються на вулиці, їх випускають політати, а в холодний день годують цукровим сиропом для зміцнення сил.
Також під час святкування свята бджолярі ставлять на середину бджільника стіл, на якому кладуть білу скатертину, хліб з сіллю, воду Богоявленську та свічку. Свічку запалюють і обходять з нею всі пасіки, окроплюючи їх водою.
Після матку клали у вулик і проговорювали молитву, щоб рій до неї прилетів. Пасічники також з собою брали незаміжніх дівчат, згідно з народними прикметами, якщо дівка почує перше дзижчання бджіл, то цього року нареченого зустріне. Жінки ж заговорювали мед, який, за народними віруваннями, мав магічну силу допомогти вилікувати недуги, мирити сварливих, привертати кохання та щастя.
У цей день бджола стає символом любові та жертовності, оскільки, вкусивши людину, вона гине. Цим символічно підтверджується готовність бджіл працювати на користь господаря та відданість їхньої праці.
Прикмети 17 квітня
17 квітня пов’язане з багатьма прикметами, які вказують на те, яким буде травень і яким буде врожай. Наприклад, якщо бджоли літають біля квітів певних рослин, то це говорить про хороший врожай у них.
Якщо моркву і петрушку посадити саме в цей день, то вони виростуть у великій кількості.
Погода 17 квітня може передбачити, якою буде погода у травні, і часто буває так, що вона вказує на поганий врожай коренеплодів.
Також, ті, хто починає свій ранок з ложки меду, будуть здорові та міцні протягом року, а подружжя, які обмащують губи медом і цілуються, будуть жити у мирі та злагоді.
Народжені в цей день ніколи не будуть жити в бідності, і завжди знайдуть роботу.
Якщо теля народжується 17 квітня, то його потрібно пригощати медом, щоб він був кріпким і здоровим.
І, нарешті, якщо чужі бджоли прилетіли у двір 17 квітня, то це приносить добру долю.
Органічне добриво для рослин: як правильно використовувати деревну золу Використання органічних добрив, зокрема деревної золи,…
Святвечір – символ єдності, родинного тепла та духовного багатства Святвечір, що передує Різдву, займає особливе…
Сушиш білизну в кімнаті? Це може бути небезпечно для твого здоров'я! Дізнайся чому і як…
Приготуйте неймовірно ніжний торт «Пташине молоко», який просто тане в роті. Цей десерт стане улюбленцем…
Більшість сучасних смартфонів не призначені для роботи в екстремальних умовах, зокрема при низьких температурах. Мороз…
Як легко усунути подряпини на дерев'яних меблях: прості та перевірені методи Дерев'яні меблі додають тепла…